Вечерна богослужба

"Вечерна богослужба"

На 22 август 2020 година, во навечерието на празникот на светиот маченик Лаврентиј, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.