Вечерна богослужба за празникот на Свети Макариј Велики и Свети Марко Ефески

"Вечерна богослужба за празникот на Свети Макариј Велики и Свети Марко Ефески"

На 31.01.2021 г., во манастирот Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба за празникот на Свети Макариј Велики и Свети Марко Ефески.