Вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње

"Вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње"

На 7 август 2015 година, во навечерието на празникот на преподобната маченичка Параскева Римјанка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Вечерна богослужба.