Вечерна за Неделата на Светите праотци

"Вечерна за Неделата на Светите праотци"

На 26.12.2020 г., во храмот Св. великомаченик Димитриј, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба за Неделата на Светите праотци.