Вечерна богослужба за св. првомаченик и архиѓакон Стефан

"Вечерна богослужба за св. првомаченик и архиѓакон Стефан"

На 08.01.2021 година, во манастирот Свети Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба за празникот на свети првомаченик и архиѓакон Стефан.