Вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње

"Вечерна богослужба во храмот на света Петка во Бедиње"

На 07.08.2019 година, во навечерието на празникот на преподобната маченичка Параскева Римјанка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановоско – осоговски г. Јосиф, служеше вечерна богослужба.