Вечерна богослужба

"Вечерна богослужба"

На 1 август 2020 година, во навечерието на празникот на светиот пророк Илија и светите Пречистански преподобномаченици, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети пророк Илија во с.Орашац – Кумановско.