Вечерна богослужба

"Вечерна богослужба"

На 10.09.2020 година, во навечерието на празникот отсекување на главата на свети Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Вечерна богослужба во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.