Вечерна богослужба за свети Три светители

"Вечерна богослужба за свети Три светители"

На 11.02.2017 година, во навечерието на славата на светите Три Јерарси, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.