Вечерна богослужба и Акатист за празникот Успение на Пресвета Богородица

"Вечерна богослужба и Акатист за празникот Успение на Пресвета Богородица"

На 27.08.2021 год., во манастирот на свети Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше празнична Вечерна богослужба и Акатист на Успение на Пресвета Богородица.