Воскресна вечерна богослужба за Неделата на Закхеј

"Воскресна вечерна богослужба за Неделата на Закхеј"

На 13.02.2021 г., во манастирот Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба за претпразненство на Сретение и за празникот на Светиот маченик Трифун, Светите маченици Перпетуа, Фелицитате, Сатир и другите со нив, Преподобен Петар Галатиски.