Вечерна за Неделата на митарот и фарисејот

"Вечерна за Неделата на митарот и фарисејот"

На 20.02.2021 г., во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба за Неделата на митарот и фарисјот и во спомен на св. великомаченик Теодор Стратилат, св. пророк Захарија.