Василиева Литургија на Велика Сабота

"Василиева Литургија на Велика Сабота"

На 19 април 2014 година, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи Божествена Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.