Василиева Литургија на Велика Сабота

"Василиева Литургија на Велика Сабота"

На Велика Сабота (11 април 2015 година), во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи Божествена Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Воскресни, Боже, суди ѝ на земјата…