Велики четврток во соборниот храм на свети Никола во Куманово

"Велики четврток во соборниот храм на свети Никола во Куманово"

На Велики четврток (9 април 2015 година по Хр.), пред Пасха, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи Божествена Василиева Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.