Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим (Цветници)

"Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим (Цветници)"

На 13 април 2014 година, кога Црквата го слави Влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим, во храмот на света Петка во с. Бедиње, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи Божествена Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.