Воскресение Христово (трет ден)

"Воскресение Христово (трет ден)"

На 22 април 2014 година (Светол Вторник) во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!