Воскресение Христово

"Воскресение Христово"

На 20 април 2014 година, во храмот на свети Јован Крстител во Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!