Воскресение Христово (втор ден)

"Воскресение Христово (втор ден)"

На 13 април 2015 година (понеделник од Светлата седмица), во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!