Воскресение Христово

"Воскресение Христово"

На 8 април 2018 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Јован Крстител во Кратово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос воскресна!
Навистина воскресна!