Воскресение Христово

"Воскресение Христово"

На 19 април 2020 година, во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.