Воскресение Христово

"Воскресение Христово"

На 12 април 2015 година по Хр., во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го објави светлото Воскресение Христово и служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!