Воведение на Пресвета Богородица во Храмот

"Воведение на Пресвета Богородица во Храмот"

На 4.12.2014 година, кога Црквата го прославува Воведението во храмот на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, во храмот на света Троица во Куманово служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.