Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов

"Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов"

На 27.09.2014 година, кога Црквата го прославува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст Господов, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.