Вознесение Христово

"Вознесение Христово"

На 29 мај 2014 година, денот кога Црквата го празнува Вознесението Христово, во храмот на света Петка во Куманово митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф отслужи Божествена Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.