Осветување на храм на Вознесение Христово во село Долно Коњаре

"Осветување на храм на Вознесение Христово во село Долно Коњаре"

На 9.06.2016 година, кога го славиме Вознесението Христово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф го освети храмот на Вознесението Христово во село Долно Коњаре – Кумановско. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.