Втората недела по Педесетница

"Втората недела по Педесетница"

На 30.06.2019 година, во Втората недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Ѓорѓи во Старо Нагоричане. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.