Вторник од Првата седмица на Великиот пост

"Вторник од Првата седмица на Великиот пост"

На 12.03.2019 година, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Големо повечерие со Канонот на свети Андреј Критски.