Архиерејска Божествена Литургија во Струмица

"Архиерејска Божествена Литургија во Струмица"

На 11 декември 2014 г., на празникот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, во манастирот посветен на овие светители во Струмица, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со надлежниот Митрополит Струмички г. Наум, Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.