Заупокоена Литургија

"Заупокоена Литургија"

На 11.06.2014 година, во манастирот на св.вмч. Георгиј во с. Дељадровце, Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р. Јосиф и Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во сослужение со архиерејските намесници на поранешната Полошко-кумановска епархија, отслужија заупокоена Литургија и годишен помен на денот на упокојувањето на Митрополит г. Кирил. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.