Вечерна богослужба за празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител

"Вечерна богослужба за празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител"

На 10.09.2023 година, во навечерието на празникот Отсекување на главата на св. Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.