Вечерна богослужба за празникот Успение на Пресвета Богородица

"Вечерна богослужба за празникот Успение на Пресвета Богородица"

На 27.08.2023 година, кога го славиме Успението на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше празнична вечерна богослужба  во црквата на Успението на Пресвета Богородица во Лешочкиот манастир.