Света Литургија во Прва Недела по Педесетница – Недела на Сите Светии

"Света Литургија во Прва Недела по Педесетница – Недела на Сите Светии"

На 19.06.2022 год., Прва Недела по Педесетницa, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот Св. Мина во Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.