Вечерна богослужба на празникот Вознесение Христово – Спасовден

"Вечерна богослужба на празникот Вознесение Христово – Спасовден"

На 01.06.2022 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Вечерна богослужба на празникот Вознесение Христово – Спасовден, во храмот „Вознесение Христово,“ во нас. Долно Којнаре, Куманово.