Света Литургија на празникот на преподобен Прохор Пчињски

"Света Литургија на празникот на преподобен Прохор Пчињски"

На 01.11.2021 год., на празникот на преподобен Прохор Пчињски, св. пророк Јоил, св. маченик Вар, спомен на пренесувањето на моштите на св. Јован Рилски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.