Триесет и петта Недела по Педесетница

"Триесет и петта Недела по Педесетница"

На 04.02.2024 година, во триесет и петтата Недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на свети вмч. Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.