Вечерна за празникот на св. великомаченик Георгиј Победоносец

"Вечерна за празникот на св. великомаченик Георгиј Победоносец"

На 05.05.2022 год., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше празнична Вечерна богослужба во манастирот на Свети великомаченик Георгиј, во нас. Биљановце, Куманово.