Свети Григориј Богослов

"Свети Григориј Богослов"

На 07.02.2024 година, кога Црквата го слави споменот на свети Григориј Богослов, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.