Света Литургија во Неделата дваесетта по Педесетница

"Света Литургија во Неделата дваесетта по Педесетница"

На 07.11.2021 год., Недела дваесетта по Педесетница (св. маченици Маркијан и Мартириј; св. маченик Анастасиј; св. Тавита), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. великомаченик Мина, во с. Проевце, Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.