Свети архиѓакон и првомаченик Стефан

"Свети архиѓакон и првомаченик Стефан"

На 09.01.2023 година, кога Црквата го слави светиот архиѓакон и првомаченик Стефан, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот свети Јован Крстител во Кратово. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.