Триесет и шеста Недела по Педесетница

"Триесет и шеста Недела по Педесетница"

На 11.02.2024 година, во Триесет и шестата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.