Вечерна богослужба за свети Три светители

"Вечерна богослужба за свети Три светители"

На 11.02.2024 година, во навечерието на славата на светите Три Јерарси, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Вечерна богослужба во храмот на света Троица во Куманово.