Вечерна Богослужба за Неделата на свети Григориј Палама

"Вечерна Богослужба за Неделата на свети Григориј Палама"

На 11.03.2023 г., Недела на свети Григориј Палама, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.