Недела на св. Григориј Палама

"Недела на св. Григориј Палама"

На 12.03.2023 година, Неделата на св. Григориј Палама, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на свети Илија во село Миладиновци. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.