Света Литургија на празникот Обрезание Господово и на свети Василиј Велики

"Света Литургија на празникот Обрезание Господово и на свети Василиј Велики"

На 14.01.2023 година, празникот на Обрезанието Господово и на свети Василиј Велики, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Василиева Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.