Вечерна богослужба за празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида

"Вечерна богослужба за празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида"

На 15.11.2021 год., во навечерието на празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида – Ѓургиц, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Вечерна богослужба во манастирот на Св. Ѓорѓи, во Куманово.