Св. Литургија на празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида

"Св. Литургија на празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида"

На 16.11.2021 год., празник на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во манастирот на Св. Ѓорѓи, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.