Литургија на претходноосветени дарови во Крива Паланка

"Литургија на претходноосветени дарови во Крива Паланка"

Во петокот од третата седмица од Великиот Пост (17 март 2023 г.), во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Литургија на претходноосветените дарови. На Светата Литургија верниот народ се причести со претходноосветените Христови Тајни.