Света Литургија на празникот Собор на св. Јован Крстител

"Света Литургија на празникот Собор на св. Јован Крстител"

На 20.01.2023 година, Собор на св. Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. Јован Крстител, во Кратово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.