Света Литургија на Собор на свети Архангел Михаил

"Света Литургија на Собор на свети Архангел Михаил"

На 21.11.2022 год., Собор на свети Архангел Михаил, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Светите Архангели, во Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.